+90 532 545 30 48 info@turkyachtassist.com

TEKNE KİRALAMA SÜRECİ

YAT KİRALARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

En önemlisi tatilinizin analizini doğru yapın. Nereye Ne zaman ve Kiminle tatil yapacaksınız bunun belirlenmesi kuşkusuz iyi bir tatil yapmanın en önemli çıkış noktasıdır.

 Bu konuda en çok dikkat etmeniz gereken konu, tekneyi kiminle paylaşacağınız. Yani ekip çok önemlidir. Sonuçta 1 haftalık bir süreci 24 saat belirli bir metrekarenin içinde istemediğiniz koşullara mahal verebilecek bir ekip arkadaşı herkesin en son istediğidir.

Nasıl bir tekne kiralayacağınız da sıra. Büyük, küçük, motor yat, yelkenli, gulet… Seçenek çok! Eğer yelken yapmaktan hoşlanıyorsanız elbette ki bir gulet veya motorsailer seçiminiz olacaktır. Biraz daha rahatınıza düşkünseniz motor yatı tercih etmeniz gerekecektir. Büyüklüğüne, hem bütçenize hem de ekip sayınıza göre karar verebilirsiniz.

ERKEN REZERVASYON

Mavi yolculuğa çıkmaya karar verdikten sonra bilmemiz gereken en önemli şey tekne kiralamanın otel odası kiralamaktan farklı olduğudur. Kiralamak istediğiniz tekne isterseniz bir Gulet isterseniz Mototyat olsun kendine özgü bir konfora sahiptir ve tektir. İstediğiniz tekneyi geç kalmadan seçebilmek hem de bunu avantaja dönüştürmek için Erken Rezervasyon çok önemlidir.

Tekne Kiralama Koşulları

Tekne Kiralama sürecinde ihtiyaçlarınız gözetilerek en uygun seçimde sizlere yardımcı olunarak Doğru tekne ve rotanız belirlenmesi ile kumanya, tekneye ulaşımınız gibi em ince detaylarında birlikte netleştirilmesinden sonra bir bütün haline getirilen Tatil Programınız bir sözleşme ile tarafınıza iletilir. Rezervasyon işlemi Sözleşme bedelinin en az % 50 sinin aşağıda belirttiğimiz banka hesabımıza yatırılması ile tamamlanmış olur

Tekne kiralama rezervasyon iptali:

Tekne kiralamalarda rezervasyon iptali aşağıdaki koşullar dikkate alınarak yapılabilir.

1.    Tur tarihinden 90 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde de tur bedelinin % 20 si kesilerek iptal işlemi gerçekleşir

2.    Tur tarihinden 60 gün öncesi yapılan iptallerde tur bedelinin % 30 u kesilerek iptal işlemi gerçekleşir.

3.    Tur tarihine 14 gün kala yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı talep edilir.

      4,    Tur iptallerinde, geri ödeme; iptal tarihinden sonra 30 gün içerisinde yapılır.

Yükümlülüklerimiz:

YACT 2 ME olarak sunacağımız servis garantisi, kaliteli hizmet yükümlülükleri doğrultusundadır. YACT 2 ME olarak onaylanan rezervasyonlar ve yapılan sözleşmeler Türk Yasaları doğrultusunda belirlenen anlaşma ve koşulları dikkate alarak gerçekleştirilmiştir. Sunulacak hizmetin firmamız dışında herhangi bir sebeple ( tekne arızası, hava muhalefeti v.s ) verilememesi durumunda YACT 2 ME 24 saat içerisinde aynı kalite ve konfora sahip emsal bir tekne ile tatilinize devam etme imkanı sunmakla yükümlüdür.

Kullandığımız tüm tekneler sigorta kapsamı altındadır. Siz değerli misafirlerimizde bu yapılan sigortalarda 3. şahıs kısmından faydalanabilmektesiniz. Fakat YACT 2 ME olarak biz; daha kapsamlı şahsi seyahat sigortasına sahip olmanızı tavsiye ederiz.

YAT KİRALAMA SÖZLEŞME ÖRNEĞİ